Likwidacja OFE

"Śmieciówek" za dużo, płaca za niska. Gorąca dyskusja w TVN24 BiŚ Odtwórz: "Śmieciówek" za dużo, płaca za niska. Gorąca dyskusja w TVN24 BiŚ
Źródło: TVN24 Biznes i Świat

"Śmieciówek" za dużo, płaca za niska. Gorąca dyskusja w TVN24 BiŚ

25.07 | - Podstawą wzrostu płac jest konkurencja na rynku pracy. Nie ma lepszej metody - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Wadim Tyszkiewicz, wiceprzewodniczący "Nowoczesna Ryszarda Petru". - Polska zamiast iść w stronę innowacyjności konkuruje tym, że może zapłacić najmniej swoim pracownikom - podkreśliła z kolei Joanna Samolińska z Partii Razem. Goście TVN24 Biznes i Świat rozmawiali o kondycji rynku pracy w Polsce.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.