Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Rzecznik MŚP o składkach na ZUS w innych krajach Odtwórz: Rzecznik MŚP o składkach na ZUS w innych krajach
Źródło: TVN24 BiS

Rzecznik MŚP o składkach na ZUS w innych krajach

26.06 | Gość TVN24 BiS podał przykład Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonuje niski ryczałt powiązany z dochodem. - W Wielkiej Brytanii do dochodu (po przeliczeniu na złote - red.) 2800 złotych, składka wynosi 60 złotych, a od 2800 złotych do 8000 złotych - 320 złotych, to każdy w Polsce by zapłacił - wskazał Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jeszcze inaczej jest w Niemczech. - Tam przedsiębiorcy mają dobrowolność opłacania składki ZUS-owskiej - wyjaśniał. Zdaniem Rzecznika MŚP, takie rozwiązanie można byłoby wprowadzić w Polsce.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: TVN

"Starsza pani musi fiknąć" - zwiastun

Nowy program "Starsza pani musi fiknąć" to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo! Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Tomasz Szczepanik, Joanna Jędrzejczyk wraz z mamami, Anna Dereszowska i Paweł Fajdek z ojcami oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.