Likwidacja OFE

Siedzący tryb pracy jest szkodliwy. Naukowcy alarmują Odtwórz: Siedzący tryb pracy jest szkodliwy. Naukowcy alarmują
Źródło: TVN24 BiS

Siedzący tryb pracy jest szkodliwy. Naukowcy alarmują

18.10 | Siedzący tryb pracy - to zjawisko większość z nas zna z autopsji. Naukowcy od lat zwracają jednak uwagę, że im więcej siedzimy, tym więcej przybywa nam kilogramów. A to często prowadzi do otyłości, zaburzeń krążenia, a nawet cukrzycy. Okazuje się, że stojąc w pracy możemy w ciągu jednej godziny zaoszczędzić 50 kalorii. W ten sposób w ciągu roku można stracić 3,5 kilograma. Naukowcy ze Sztokholmu twierdzą, że stojący tryb życia spowalnia starzenie, a eksperyment przeprowadzony w Leicester pokazał, że praca na stojąco bardziej angażuje pracowników i zwiększa ich efektywność.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.