3...2...1...

"Ściągali tam różni szpiedzy". Co ma wspólnego Portugalia z Jamesem Bondem? Odtwórz: "Ściągali tam różni szpiedzy". Co ma wspólnego Portugalia z Jamesem Bondem?
Źródło: TVN24 BiS

"Ściągali tam różni szpiedzy". Co ma wspólnego Portugalia z Jamesem Bondem?

25.11 | - W czasach wojny w Estoril mieszkało wielu ciekawych ludzi. Portugalia była krajem neutralnym, więc ściągali tam różni szpiedzy - opowiada Janusz Stanisław Andrasz, który na Półwyspie Iberyjskim spędził 10 lat. Jedną z osób, którą było można tam spotkać był Ian Fleming, twórca Jamesa Bonda. - Siedział sobie w kasynie. Było to wygodne miejsce spotkań. Myślę, że na miejscu naoglądał się takich niesamowitych akcji między nazistami i aliantami, że na pewno pomysł zakiełkował - wskazuje gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: TVN24 BiS

Pająki opanowały greckie miasto Etoliko

22.09 | To miasteczko jest jakby żywcem wyjęte z horroru. W Etoliko na zachodzie Grecji rządzą pająki. Ich gęste sieci pokryły drzewa, krzewy tworząc nieco przerażający, halloweenowy klimat.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2018

Źródło: TVN24 BiS

"Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię"

5.09 | Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię, będziemy wspierać tych, co będą wnosić coś do polskiej gospodarki - powiedział w TVN24 BiS Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodał chodzi o to, żeby inwestorzy działali w dziedzinie wysokiej technologii, współpracowali z uczelniami, tworzyli wysokiej jakości miejsca pracy oraz lokalne łańcuchy dostaw.