Wideo dnia TVN24 BiŚ

Automatyczne rozpoznawanie twarzy elementem codzienności? Odtwórz: Automatyczne rozpoznawanie twarzy elementem codzienności?
Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Automatyczne rozpoznawanie twarzy elementem codzienności?

Nie zgadzamy się, żeby policja mogła korzystać z systemów automatycznego rozpoznawania twarzy - taką decyzję podjęło miasto San Francisco. Choć takie narzędzie mogłoby okazać się dla policjantów bardzo cenne, to górę wzięły obawy o prywatność mieszkańców i ich prawa obywatelskie. W tle pojawiają się obawy o niedoskonałość oprogramowania, które w testach potrafi błędnie rozpoznawać osoby, które nie są białe. Z drugiej strony są kraje, w których takich rozterek nie ma i ta technologia staje się elementem codzienności, od którego nie ma odwrotu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: tvn24

Minister rodziny o kosztach programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko

19.03 | Koszt nowego programu 500 plus jest oceniany na 31 miliardów złotych w 2019 roku i ponad 41 miliardów w pełnym roku budżetowym - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.