Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Energetyczny szok na Ukrainie. Rząd urynkowi ceny gazu i prądu Odtwórz: Energetyczny szok na Ukrainie. Rząd urynkowi ceny gazu i prądu
Źródło: TVN24 BiS

Energetyczny szok na Ukrainie. Rząd urynkowi ceny gazu i prądu

31.12 | Ukraina zamierza urynkowić ceny gazu i energii elektrycznej. Taka decyzja może oznaczać podwyżki. Ale premier zapewnił, że najbardziej potrzebujący otrzymają rekompensaty. - Nie możemy wywołać katastrofy humanitarnej, bo jeśli ludziom zostanie odcięty prąd i gaz, to pozamarzają. Nie możemy do tego dopuścić, ale pieniądze zarezerwowane przez rząd na zasiłki, dotacje i emerytury zostaną pomniejszone o koszty gazu i energii elektrycznej - tłumaczy Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy. Przeprowadzenie przez Kijów szeregu reform (znacząca podwyżka cen gazu, redukcja deficytu Naftohazu, stabilizacja systemu finansowego, walka z korupcją etc.) była jednym z warunków udzielenia Ukrainie pożyczki finansowej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.