Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Ryanair przegrywa przed unijnym trybunałem Odtwórz: Ryanair przegrywa przed unijnym trybunałem
Źródło: TVN24 BiS

Ryanair przegrywa przed unijnym trybunałem

14.09 | Irlandzki przewoźnik musi zaakceptować prowadzenie sądowych spraw, wniesionych przez swoich pracowników tam, gdzie na stałe oni bazują. A swoich baz w Europie Ryanair ma kilka. Firma dotąd chciała, żeby takie spory były rozpatrywane wyłącznie w Irlandii, gdzie mieści się jej główna siedziba. Wyrok w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydano w związku ze sprawą założoną przez załogi bazujące w Belgii.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.