Wideo dnia TVN24 BiŚ

Rumunia wprowadza kary za niszczenie żywności. "Powinna trafić do potrzebujących" Odtwórz: Rumunia wprowadza kary za niszczenie żywności. "Powinna trafić do potrzebujących"
Źródło: Fakty z Zagranicy - TVN24 BiS

Rumunia wprowadza kary za niszczenie żywności. "Powinna trafić do potrzebujących"

14.08 | Jedni żywność niszczą, inni dramatycznie jej potrzebują. Większość jednak marnuje. Według danych ONZ nawet jedna trzecia światowej produkcji rolnej idzie na straty, a mówiąc obrazowo: średnio wyrzucamy jedną trzecią każdej sałaty, piątą część każdego bochenka chleba. Te niesmaczne statystyki wzięli sobie do serca politycy z Rumunii i za marnowanie żywności chcą wprowadzić kary. - Szkoda, że żywność jest niszczona. Powinna trafić do domów starców albo do sierocińców, do ludzi w potrzebie - tłumaczy Florin Alexe, poseł do rumuńskiego parlamentu. Materiał "Faktów z Zagranicy"

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: tvn24

Borys-Szopa: wypłaty 500 plus będą w miarę możliwości jak najszybciej

1.07 | - Pieniądze od pierwszego lipca będą na koncie samorządów. Chcemy obalić mit, że chcemy dokonać wypłat w październiku. Rządowi premiera Mateusza Morawieckiego bardzo zależy na tym, by wypłaty były w miarę możliwości jak najszybciej - powiedziała na antenie TVN24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.