Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport Odtwórz: Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport
Źródło: TVN24 BiS

Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport

19.10 | Brytyjski "The Guardian" dotarł do nie opublikowanego jeszcze raportu Web Foundation, z którego wynika, że ludzie w wielu najbiedniejszych regionach świata mają mniejsze szanse na uzyskanie dostępu do sieci. O ile jeszcze w 2007 roku tempo rozwoju sieci sięgało 19 procent rocznie, to teraz spadło do poniżej 6 procent. A to oznacza, że sieć coraz wolniej dociera w wiele zakątków świata. Na Islandii dostęp do internetu ma ponad 98 procent ludzi, ale w takich krajach jak Niger czy Somalia jest to zaledwie niecałe 5 procent. A analizy prowadzone przez naukowców pokazują, że internet wpływa na przyspieszenie rozwoju gospodarki, niezależnie od innych korzyści takich jak edukacja czy usprawnianie kontaktów między ludźmi.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.