Likwidacja OFE

Rosja chce łagodzić kary za przemoc domową Odtwórz: Rosja chce łagodzić kary za przemoc domową
Źródło: tvn24bis

Rosja chce łagodzić kary za przemoc domową

23.01 | Human Rights Watch alarmuje, że planowana w Rosji zmiana prawa może zwiększyć skalę przemocy domowej. Duma w tym tygodniu ma debatować nad przepisami, które łagodzą kary za takie czyny. Uderzenie małżonka czy partnera w związku, albo dziecka nawet jeśli mocne i bolesne nie będzie traktowane jak przestępstwo. Za takie będzie uznane dopiero doprowadzenie do poważnych uszkodzeń ciała, jak złamania kości. Co dokładnie znajdzie się w tych przepisach, jakie są argumenty za ich wprowadzeniem oraz na ile poważnym problemem w Rosji jest przemoc domowa? O tym dla programu „24 Godziny” korespondent „Faktów” TVN w Moskwie Andrzej Zaucha.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.