Likwidacja OFE

Rodziny w USA są najbogatsze Odtwórz: Rodziny w USA są najbogatsze
Źródło: TVN24 BiS

Rodziny w USA są najbogatsze

8.08 | Rodziny w Stanach Zjednoczonych są zdecydowanie najbogatsze na świecie - średnio ich majątek wynosi 176 tysięcy dolarów. Tak wynika z rankingu Better Life Index, przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Na kolejnych miejscach znalazły się rodziny w Szwajcarii, Belgii, Japonii i Szwecji. Polska zajęła w zestawieniu 32. miejsce. Średni majątek rodziny nad Wisłą wynosi prawie 15 tysięcy dolarów. Autorzy raportu zwracają uwagę na ogromną przepaść pomiędzy najbogatszymi, a najbiedniejszymi Polakami; 20 procent ludności zarabia niemal pięć razy więcej niż 20 procent najbiedniejszych. O szczegółach, w programie "Dzień na świecie", mówił Jacek Pałasiński.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.