Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Rodziny w USA są najbogatsze Odtwórz: Rodziny w USA są najbogatsze
Źródło: TVN24 BiS

Rodziny w USA są najbogatsze

8.08 | Rodziny w Stanach Zjednoczonych są zdecydowanie najbogatsze na świecie - średnio ich majątek wynosi 176 tysięcy dolarów. Tak wynika z rankingu Better Life Index, przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Na kolejnych miejscach znalazły się rodziny w Szwajcarii, Belgii, Japonii i Szwecji. Polska zajęła w zestawieniu 32. miejsce. Średni majątek rodziny nad Wisłą wynosi prawie 15 tysięcy dolarów. Autorzy raportu zwracają uwagę na ogromną przepaść pomiędzy najbogatszymi, a najbiedniejszymi Polakami; 20 procent ludności zarabia niemal pięć razy więcej niż 20 procent najbiedniejszych. O szczegółach, w programie "Dzień na świecie", mówił Jacek Pałasiński.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.