Forum Ekonomiczne w Davos 2019

RODO na wakacjach. Czy wypożyczając kajak musimy zdeponować dowód osobisty? Odtwórz: RODO na wakacjach. Czy wypożyczając kajak musimy zdeponować dowód osobisty?
Źródło: tvn24

RODO na wakacjach. Czy wypożyczając kajak musimy zdeponować dowód osobisty?

29.06 | Zbliża się czas wakacyjnych wojaży. Będąc na urlopie nie powinniśmy zapominać o ochronie naszych danych osobowych. Dlatego np. wypożyczając rower, bądź kajak nie powinniśmy zostawiać w depozycie swojego dowodu osobistego. Kiedy jeszcze powinna zapalić się nam czerwona lampka ostrzegawcza? O tym w TVN24 mówił dr Maciej Kawecki, koordynator do spraw RODO w Ministerstwie Cyfryzacji.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.