Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Roboty zastąpią ludzi. Oto zawody, które przetrwają najdłużej Odtwórz: Roboty zastąpią ludzi. Oto zawody, które przetrwają najdłużej
Źródło: Reuters, TVN24 BiS

Roboty zastąpią ludzi. Oto zawody, które przetrwają najdłużej

19.12 | Roboty odbiorą ludziom pracę. Naukowcy analizują jednak, które zawody mają szanse najdłużej przetrwać. Szanse mają profesje wymagające ogromnej zręczności, do której robotom wciąż daleko. Inne to prace wymagające wysokiego poziomu empatii. Pisarz, futurysta, inżynier komputerowy Martin Ford ocenia, że profesje w których ludzie będą jeszcze długo dominowali to na przykład hydraulik, elektryk czy pielęgniarka. Z drugiej strony, naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie przygotowali zestawienie 700 zawodów, które najprędzej mogą zostać zastąpione przez roboty. Ich zdaniem to doradca kredytowy, recepcjonista, asystent prawny. Materiał programu "24 Godziny"

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.