3...2...1...

Roboty na stoku. Maszyny rywalizowały na nartach Odtwórz: Roboty na stoku. Maszyny rywalizowały na nartach
Źródło: tvn24bis

Roboty na stoku. Maszyny rywalizowały na nartach

12.02 | Niezwykłe zawody narciarskie w Południowej Korei. Zorganizowano tam bowiem rywalizację robotów. Koreańczycy chcieli pochwalić się osiągnięciami swojej technologii. Każdy zawodnik musiał mieć minimum 50 cm wysokości, robotyczne ramiona i nogi oraz zjeżdżać na nartach przy pomocy kijków, jak prawdziwi specjaliści konkurencji alpejskich. Rywalizowało 8 zespołów, wygrała drużyna TAEKWAN-V, zdobywając w nagrodę 10 tysięcy dolarów. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Przefiltrowali chardonnay przez czerwone skórki. Efekt: turkusowe wino

10.08 | W śródziemnomorskim kurorcie Sete we Francji goście restauracji i plażowych barów mogli spróbować pierwszej partii turkusowego wina. Trunek zawdzięcza kolor specjalnej recepturze. Wino ze szczepu chardonnay filtrowane jest przez skórki czerwonych winogron. Zawierają one naturalne barwniki - antocyjany - które nadają tę niecodzienną barwę. Produkowane w Hiszpanii Vindigo - bo tak nazywa się wino - spotkało się z dużym zainteresowaniem. Firmę zasypały zamówienia z całego świata.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy