3...2...1...

Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyt Odtwórz: Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyt
Źródło: tvn24bis

Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyt

13.06 | Miłośnicy awokado muszą głębiej sięgnąć do portfelu, bo ceny ich ulubionego owocu osiągają rekordowe ceny. W Nowej Zelandii w zeszłym miesiącu za 200 gram owocu płacono 56 dolarów, czyli o 37 procent więcej niż w kwietniu i o aż 50 procent więcej niż w maju zeszłego roku.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty w Południe

Mikołaje, iluminacje i choinki od USA po Australię

Świąteczna atmosfera na całym świecie jest nie tylko odczuwalna, ale i widoczna - trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Choinki, iluminacje i święty Mikołaj to wizytówka prawie każdego miasta.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

URE wzywa spółki do dalszych wyjaśnień. Nie ma zgody na nowe ceny prądu

18.12 | Prezes Urzędu Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia cenników spółek energetycznych i wezwał je do złożenia kolejnych wyjaśnień. Dał im na to dwa tygodnie. Oznacza to, że nowe taryfy nie wejdą więc w życie z początkiem stycznia 2019 roku.