3...2...1...

Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyt Odtwórz: Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyt
Źródło: tvn24bis

Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyt

13.06 | Miłośnicy awokado muszą głębiej sięgnąć do portfelu, bo ceny ich ulubionego owocu osiągają rekordowe ceny. W Nowej Zelandii w zeszłym miesiącu za 200 gram owocu płacono 56 dolarów, czyli o 37 procent więcej niż w kwietniu i o aż 50 procent więcej niż w maju zeszłego roku.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Spektakularne wyburzenie w Kolumbii. Most zmienił się w stertę gruzu

12.07 | To było kontrolowane wyburzenie w Kolumbii. Wystarczyło kilka sekund i wielki most zamienił się w stertę gruzu. Wyburzenie było konieczne, bo część konstrukcji zawaliła się kilka miesięcy temu, doprowadzając do śmierci 9 robotników, więc trzeba było dokończyć destrukcji. Most znajdował się przy drodze łączącej Bogotę z miastem Villavicencio w środkowej Kolumbii. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a przeprawa zostanie postawiona od nowa.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy