Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Opozycja o nowym obowiązku ws. rejestracji pojazdów Odtwórz: Opozycja o nowym obowiązku ws. rejestracji pojazdów
Źródło: tvn24

Opozycja o nowym obowiązku ws. rejestracji pojazdów

05.07 | - Żartów nie ma, w tym artykule chodzi o Prawo o ruchu drogowym i sytuację, kiedy wrzutka ministra infrastruktury będzie prowadzić do takich perturbacji w funkcjonowaniu branży, które można najdelikatniej określić jako chaos. Ustawodawca nie zrozumiał, że nie można na tego, kto handluje pojazdami nałożyć obowiązku rejestracji pojazdu w ciągu 30 dni, że trzeba wyłączyć te podmioty, tak jak zrobiono to we Francji (…). Branża mówi, jak to wejdzie w życie, to będziemy mieli chaos - mówił w Sejmie Ryszard Wilczyński z PO-KO.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.