3...2...1...

Rachunek za Brexit. Ile Wielka Brytania jest winna Unii Europejskiej? Odtwórz: Rachunek za Brexit. Ile Wielka Brytania jest winna Unii Europejskiej?

Rachunek za Brexit. Ile Wielka Brytania jest winna Unii Europejskiej?

21.03 | Wystąpienie z Unii Europejskiej może kosztować Wielką Brytanię co najmniej 60 miliardów euro - wynika z analiz, jakie przeprowadził Alex Barker, dziennikarz "Financial Timesa" dla jednego z brytyjskich think tanków (opierając się od dane Komisji Europejskiej). Co się na składa na tę kwotę? Najwięcej kraj musi przeznaczyć na dotychczasowe zobowiązania względem Unii - około 36 miliardów euro. Do wspólnego budżetu na lata 2019-2020 włoży zaś około 22 miliardy euro (po pewnym rabacie może to wynieść 17 miliardów euro). Trzecia pozycja na rachunku to emerytury dla brytyjskich urzędników pracujących w instytucjach unijnych - na te zarezerwować trzeba będzie 8-10 miliardów euro.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Wielkie ćwiczenia antyterrorystyczne w Niemczech. "To element walki"

Ponad 700 osób wzięło udział w ćwiczeniach na stacji kolejowej w Frankfurcie, imitujących atak terrorystyczny. Trening opracowano tak, aby jak najlepiej oddać chaos panujący w trakcie ataku. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy