3...2...1...

Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie Odtwórz: Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie

Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie

27.08 | - Pourlopowy stan depresyjny jest naturalny. Trwa od dwóch do trzech tygodni - mówiła na antenie TVN24 psycholog Magdalena Korzewska. Aby zapobiec załamaniom po wypoczynku, należy sobie uświadomić przede wszystkim, że taka potrzeba powrotu jest nieunikniona. Przed pójściem na urlop warto także uporządkować wszystkie swoje sprawy, by nie zmagać się z zaległościami i dodatkowo zadaniami, które nagromadzą się podczas nieobecności. Psycholog sugeruje także, by nie rzucać się w wir pracy od razu. Podobne dylematy dotykają także dzieci, które wracają do szkół po zakończeniu wakacji. Gość TVN24 sugeruje, że warto im pomóc w płynnym powrocie np. poprzez wcześniejsze wstawanie przez cały tydzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Wielka Rafa Koralowa zagrożona

19.04 | Globalne ocieplenie drastycznie zmienia skład Wielkiej Rafy Koralowej. Naukowcy ostrzegają, że tylko obniżenie temperautry pozwoli przetrwać koralowcom.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy