Wideo dnia TVN24 BiŚ

Przemierzyli największą rzekę świata... na rowerach Odtwórz: Przemierzyli największą rzekę świata... na rowerach
Źródło: TVN24 BiS

Przemierzyli największą rzekę świata... na rowerach

17.03 | W cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS historia niezwykłej wyprawy dwóch braci Dawida Andresa i Huberta Kisińskiego, którzy przemierzyli Amazonkę… na rowerach. Ich podróż zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, ale okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego ostatnią szansą na ocalenie. W ciągu sześciu miesięcy bracia pokonali ponad osiem tysięcy kilometrów, przekroczyli dwie strefy klimatyczne i trzy strefy czasowe.

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: tvn24

Podgórska o zwrotach nienależnie pobranych świadczeń 500 plus

13.03 | Kwota, którą muszą oddać bezprawnie pobierające świadczenie 500 plus jest obarczona odsetkami - wskazuje w rozmowie z TVN24 Bogumiła Podgórska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Jak jednak zaznacza, urzędnicy mają możliwość zastosowania różnych ulg, na przykład rozłożenia na raty, czy odroczenia terminu płatności, "gdy w danym momencie osoba nie ma zatrudnienia i byłoby to zbyt duże obciążenie dla budżetu rodziny". - Jest również możliwość umorzenia nienależnie pobranych świadczeń, jeżeli sytuacja dochodowa rodziny obecna jak i w przyszłości nie rokuje na możliwość spłaty albo spłata naraziłaby tę osobę na niemożliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb - tłumaczy Podgórska