Likwidacja OFE

Protest pod siedzibą LOT. Rozmowa z Moniką Żelazik Odtwórz: Protest pod siedzibą LOT. Rozmowa z Moniką Żelazik
Źródło: tvn24bis

Protest pod siedzibą LOT. Rozmowa z Moniką Żelazik

13.06 | W rozmowie z reporterką TVN24 Monika Żelazik mówiła, że decyzja o zwolnieniu jej z pracy jest złamaniem ustawy o związkach zawodowych. Zapowiedziała, że będzie przed sądem domagała się przywrócenia do pracy. - Pan prezes miał prawo zwolnić pracownika, ale nie przewodniczącego związku zawodowego, bez względu na zarzuty o jakich myślał, bo ani policja ani prokuratura nie złożyła mi wizyty w domu. Nie zostałam też zaproszona na przesłuchanie - mówiła Monika Żelazik i dodała, że w tym proteście nie chodzi o nią, ale o prawa pracowników. - Jestem zachwycona, że ludzie występują o wolność i prawa pracownicze - dodała.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.