Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Prof. Żmijewski: trzeba uważać, aby nie zmarnować tego czasu, który nam dano na szczycie klimatycznym Odtwórz: Prof. Żmijewski: trzeba uważać, aby nie zmarnować tego czasu, który nam dano na szczycie klimatycznym
Źródło: TVN24 BiS

Prof. Żmijewski: trzeba uważać, aby nie zmarnować tego czasu, który nam dano na szczycie klimatycznym

24.10 | W najbliższych latach ceny energii nie wzrosną z powodu ustaleń szczytu, ale to nie znaczy, że ceny w ogólnie nie będą większe - uważa prof. Krzysztof Żmijewski z Politechniki Warszawskiej. - Musimy się przygotować na zmiany. Trzeba uważać, aby nie zmarnować tego czasu, który nam dano - dodaje.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.