Likwidacja OFE

Prezydent: Google może otworzyć kolejne centrum w Polsce Odtwórz: Prezydent: Google może otworzyć kolejne centrum w Polsce
Źródło: TVN24 BiS

Prezydent: Google może otworzyć kolejne centrum w Polsce

24.01 | Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że szczególnie udane w jego ocenie było spotkanie w Davos z prezesem Google. - Miałem bardzo ciekawą rozmowę z prezesem Google. Powiedział, że ocenia Polskę bardzo dobrze, że ceni polskich specjalistów, polskich informatyków, młodych ludzi z Polski, którzy są bardzo dobrze przygotowani. - jak dodawał - Firma wysyła ich zresztą potem do swoich placówek na całym świecie, ale mówi, że jest za tym, żeby oni wracali i pracowali dalej w Polsce - zaznaczał prezydent Duda. - Powiedział mi też, co mnie najbardziej ucieszyło, że Google planuje rozwijać działalność w naszym kraju i że - być może stworzy inne placówki, nie tylko ten oddział warszawski.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.