Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju Odtwórz: Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju
Źródło: TVN24 BiS

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju

07.03 | - Wierzę, że udało nam się dzisiaj zrobić przynajmniej jeden krok naprzód - powiedział po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda. Jak dodał wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, "nie było żadnych poważnych uwag, czy zastrzeżeń". - Każdy czuje, że jesteśmy na takim zakręcie historii, na którym gdzieś trzeba znaleźć nową drogę rozwoju. Ta droga, którą przeszła polska gospodarka przez ostatnie 27 lat nie może być kontynuowana. Potrzebujemy odnaleźć nowe paliwo do rozwoju - stwierdził Morawiecki

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.