Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach Odtwórz: Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach
Źródło: TVN24 BiS

Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach

27.02 | Klient może powołać się na postępowanie wyjaśniające UOKiK i spytać się obsługi, czy są świadomi, że kolejny sygnał trafi do urzędu. Może to wpłynąć na to, że sprawa nie zakończy się na postępowaniu "miękkim" tylko na jakiejś karze - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Marek Niechciał. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów był pytany co zrobić, gdy obsługa sklepu zakaże nam fotografowania produktów. W ubiegłym tygodniu UOKiK wystąpił do 25 przedsiębiorców, prowadzących duże sieci handlowe, z prośbą o wyjaśnienia w związku ze skargami klientów, że sprzedawcy nie pozwalają im fotografować cen produktów i skanować kodów kreskowych.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.