3...2...1...

Prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim odwołany. Przez kiepskie wyniki finansowe? Odtwórz: Prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim odwołany. Przez kiepskie wyniki finansowe?
Źródło: tvn24

Prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim odwołany. Przez kiepskie wyniki finansowe?

08.03 | Sławomir Pietrzak, były już prezes stadniny koni w Janowie Podlaski uważa, że stracił stanowisko, bo był przeciwny pomysłowi przeniesienia Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Jednak do jego odwołania mogły przyczynić się również kiepskie wyniki finansowe stadniny.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Przefiltrowali chardonnay przez czerwone skórki. Efekt: turkusowe wino

10.08 | W śródziemnomorskim kurorcie Sete we Francji goście restauracji i plażowych barów mogli spróbować pierwszej partii turkusowego wina. Trunek zawdzięcza kolor specjalnej recepturze. Wino ze szczepu chardonnay filtrowane jest przez skórki czerwonych winogron. Zawierają one naturalne barwniki - antocyjany - które nadają tę niecodzienną barwę. Produkowane w Hiszpanii Vindigo - bo tak nazywa się wino - spotkało się z dużym zainteresowaniem. Firmę zasypały zamówienia z całego świata.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy