Strajk w LOT

Prezes LOT dyscyplinarnie zwolnił 67 osób. "Organicznie niezdolny do negocjacji" Odtwórz: Prezes LOT dyscyplinarnie zwolnił 67 osób. "Organicznie niezdolny do negocjacji"
Źródło: Fakty TVN

Prezes LOT dyscyplinarnie zwolnił 67 osób. "Organicznie niezdolny do negocjacji"

67 związkowców z LOT-u zostało dyscyplinarnie zwolnionych. To kara za "nieprzystąpienie do pracy przez uczestnictwo w nielegalnym strajku" - taki powód podał prezes spółki. Dziś został wezwany w tej sprawie przez premiera, a związkowcy oceniają, że ten krok ma doprowadzić do jeszcze większego konfliktu.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Robot-artysta z Wielkiej Brytanii

11.02 | Inżynierowie z Wielkiej Brytanii pracują nad robotem artystą. Ai-da, niczym wytrawny rysownik, będzie na żywo szkicował twarze pozujących mu osób. Naukowcy z Engineered Arts chcą też, by Ai-da wchodził z publicznością w interakcje. Pierwszy występ robota rysownika odbędzie się w maju na Uniwersytecie w Oksfordzie.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.