3...2...1...

Pracownik na L4. W jakie wymówki wierzą szefowie? Odtwórz: Pracownik na L4. W jakie wymówki wierzą szefowie?
Źródło: tvn24bis

Pracownik na L4. W jakie wymówki wierzą szefowie?

22.11 | - „Szefie, dziś nie przyjdę” – tak zwykle zaczyna się rozmowa pracownika, który nie może przyjść do pracy. Jednak nie w każde usprawiedliwienie nieobecności przełożeni są skłonni uwierzyć. Jak się okazuje, najczęściej są w stanie pogodzić się z brakiem pracownika, który informuje o grypie - tak wynika z badań, przeprowadzonych właśnie w Wielkiej Brytanii. Z kolei pracownicy wiedzą, że nawet jeśli prawdziwym powodem ich niedyspozycji jest np. depresja, to wolą nieobecność w pracy tłumaczyć w sposób, w który szef może w większym stopniu uwierzyć. O szczegółach w programie "24 godziny" opowiadał Michał Sznajder.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Dziennikarka zatrzymała pędzącego konia

24.05.2018 l To nie był typowy dzień w pracy dla Hayley Moore. Reporterka pracująca podczas wyścigów konnych została bohaterką dnia na walijskim torze w Chepstow. Dziennikarka dostrzegła konia, który chwilę wcześniej zrzucił dżokeja Franka Berry'ego i postanowiła działać. Stanęła na drodze pędzącego zwierzęcia, a gdy to je staranowało zdołała chwycić lejce i je zatrzymać. Wyszła z tego bez szwanku, otrzepała się i po chwili wstała, a jej koledzy w studiu zmierzyli, że w momencie zderzenie koń biegł aż 56 km/h!

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy