Pracownicze Plany Kapitałowe

Pracownicze Plany Kapitałowe w pigułce Odtwórz: Pracownicze Plany Kapitałowe w pigułce
Źródło: TVN24 BiS

Pracownicze Plany Kapitałowe w pigułce

15.02 | Do zakładania Pracowniczych Planów Kapitałowych będą zobowiązani wszyscy pracodawcy. Natomiast pracownicy będą mogli przystąpić do PPK dobrowolnie. Pracodawcy będą zobowiązani do zawierania w imieniu i na rzecz swoich pracowników umów o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Pracownik będzie mógł w każdej chwili zawiesić oszczędzanie w PPK. Państwo zapłaci składkę powitalną w wys. 250 zł (do końca 2020 r.) i dopłatę roczną 240 zł. Pracodawca będzie musiał płacić składkę podstawową 1,5 proc. i dobrowolną do 2,5 proc., a pracownik składkę podstawową 2,0 proc. i dobrowolną do 2,0 proc.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty TVN

Początek sezonu wycieczkowców w polskich portach

Sezon wycieczkowców wystartował i jeden przypłynął już do Gdyni. "Poezja" to niezła sztuka - 300 metrów długości i 12 pokładów. Te pokłady mieszczą około 3,5 tysiąca pasażerów. Cruising, czyli podróżowanie wycieczkowcami, to dla wielu pasja.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.