Likwidacja OFE

Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne Odtwórz: Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne
Źródło: TVN24 BiS

Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne

28.09 | Co myślisz o broni, czy należy ostrzegać ludzi, nim opublikuje się coś kontrowersyjnego - to tylko niektóre z pytań, które padły podczas rekrutacji przeprowadzonej przez Kyle'a Reyesa, szefa firmy Silent Partner. W Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z nowym trendem przy zatrudnianiu pracowników. Pracodawcy upewniają się, że przyjmują do pracy zdecydowanych, patriotycznie nastawionych ludzi, a nie "snowflakes", jak określa się za oceanem ludzi o poglądach lewicowych i liberalnych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.