Likwidacja OFE

Praca w czasie upałów. Co przysługuje pracownikom? Odtwórz: Praca w czasie upałów. Co przysługuje pracownikom?
Źródło: tvn24bis

Praca w czasie upałów. Co przysługuje pracownikom?

31.07 | Jak żyć i jak pracować, kiedy żar leje się z nieba? W Polsce przepisy nie określają dopuszczalnej maksymalnej temperatury w miejscu pracy. Jeśli jednak temperatura w biurze przekroczy 28 stopni Celsjusza a na zewnątrz 25 stopni, to pracodawca musi zapewnić pracownikom wodę do picia. Pracodawcy mogą, ale nie muszą, ulżyć swoim podwładnym np. poprzez wprowadzenie dodatkowych przerw lub w ogóle skróceniem czasu pracy. Czy to zrobią zależy jednak jedynie od ich dobrej woli. Co ważne np. skrócenie czasu pracy nie może wpłynąć na wynagrodzenie. Jak z upałami w pracy radzą sobie inne kraje? Na przykład w Wielkiej Brytanii na prośbę związków zawodowych pracodawcy mogą zmodyfikować dress code. Natomiast w Stanach Zjednoczonych departament pracy maksymalną temperaturę w pracy w biurze określił na 24,4 stopnie Celsjusza.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.