Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Ponaddźwiękowy samolot wystartuje po raz pierwszy już w 2023 roku Odtwórz: Ponaddźwiękowy samolot wystartuje po raz pierwszy już w 2023 roku
Źródło: TVN24 BiS

Ponaddźwiękowy samolot wystartuje po raz pierwszy już w 2023 roku

27.04 | Ruszył wyścig o skonstruowanie samolotu, który będzie poruszał się szybciej niż dźwięk. Aerion AS2 ma latać 1400 kilometrów na godzinę, czyli o 450 km/h szybciej niż najszybszy dziś Boeing 777 i o 150 km/h szybciej niż bariera dźwięku. Pierwszy próbny lot planowany jest na 2023 lot. Pierwszym samolotem szybszym niż dźwięk był słynny Concorde, ale produkcji pojazdów szybko zaprzestano ze względu m.in. na jej nieopłacalność. Więcej o samolocie, który może skrócić czas podróży o połowę mówił w TVN24 BiS Łukasz Kijek

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.