Likwidacja OFE

Ponad połowa Polaków popiera ograniczenia handlu. Komentarze Odtwórz: Ponad połowa Polaków popiera ograniczenia handlu. Komentarze
Źródło: TVN24 BiS

Ponad połowa Polaków popiera ograniczenia handlu. Komentarze

30.03 | Większość, czyli 56 proc. Polaków popiera obowiązujący od marca zakaz handlu - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, przeprowadzonego na próbie 1001 osób. Ewa Chełminiak, Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" wyjaśniała w programie "Bilans" TVN24 BiS, że dla związkowców takie wyniki badania nie są zaskoczeniem. - Wbrew temu, co chciano pokazać, robiliśmy analizy dużo wcześniej zanim wyszliśmy z propozycjom - mówiła. Radosław Knapp, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych oceniał, że taki wynik badania nie jest zaskoczeniem, bo wcześniej, przed wprowadzeniem handlu w niedziele, na podobne poparcie wskazywały m.in. badania CBOS

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.