3...2...1...

Polska Grupa Zbrojeniowa kupiła Autosan Odtwórz: Polska Grupa Zbrojeniowa kupiła Autosan
Źródło: tvn24

Polska Grupa Zbrojeniowa kupiła Autosan

28.04 | Nie tylko górnicze spółki z nadzieją czekają na obiecywany wielokrotnie w kampanii wyborczej ratunek. I jedna spełnienia obietnicy już się doczekała. W ostatniej chwili, bo z ponad trzystu osób zatrudnionych w jednej z legend polskiego przemysłu, większość w najbliższych miesiącach byłaby prawdopodobnie zwolniona. Ratunek do Sanoka jechał przez wiele miesięcy Autosanem w politycznych barwach i miesiąc temu dotarł. Ale czy Autosan wyruszy teraz na podbój rynku? Można mieć wątpliwości, bo wszystko wskazuje na to, że państwo najpierw zakład przejęło, a dopiero teraz będzie zastanawiało się co z nim zrobić.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty w Południe

Mikołaje, iluminacje i choinki od USA po Australię

Świąteczna atmosfera na całym świecie jest nie tylko odczuwalna, ale i widoczna - trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Choinki, iluminacje i święty Mikołaj to wizytówka prawie każdego miasta.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Premier o cenach prądu

Kilku ministrów pracuje nad tym, aby wypracować odpowiednie rozwiązania w tych okolicznościach, w których jesteśmy, tak aby wypełnić tę naszą obietnicę - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki, pytany o działania rządu ws. cen energii elektrycznej.