Likwidacja OFE

Policja dokładnie przeanalizuje wypadki drogowe Odtwórz: Policja dokładnie przeanalizuje wypadki drogowe
Źródło: TVN Turbo

Policja dokładnie przeanalizuje wypadki drogowe

4.02 | Policja chce, by każdy śmiertelny wypadek na drodze był badany przez zespół specjalistów. Eksperci mieliby się przyjrzeć, jakie były dokładne przyczyny zdarzenia, czy do wypadku nie przyczyniła się infrastruktura drogowa. Jeśli tak, ewentualne wady czy braki dróg byłyby naprawiane. Podobne zespoły działają już w innych krajach Europy. - Każdy pomysł, który zmierza do ograniczenia liczby ofiar śmiertelnych na drogach jest dobry - ocenia Andrzej Grzegorczyk z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Obecnie najczęstszą przyczyną wpisywaną w policyjne rubryki są: niedostosowanie prędkości do warunków, nieprzestrzeganie pierwszeństwa i właśnie nieustalona przyczyna

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.