Likwidacja OFE

Polacy na Wyspach obawiają się Brexitu. "Wielu ludzi wraca" Odtwórz: Polacy na Wyspach obawiają się Brexitu. "Wielu ludzi wraca"
Źródło: TVN24 BiS

Polacy na Wyspach obawiają się Brexitu. "Wielu ludzi wraca"

11.05 | - Sytuacja jest teraz bardzo niepewna. Sami Brytyjczycy myślą o tym, co będzie się działo po Brexicie i raczej obawiają się, że sytuacja na Wyspach może zmienić się na gorsze - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Edyta Williamson, Polka mieszkająca w Londynie od 15 lat. - Jest coraz więcej paniki (...) wiele osób zastanawia się nad powrotem i jak sama słyszę wielu ludzi wraca do Polski - dodaje. Zdaniem Jarosława Marciuka, "sytuacja imigrantów będzie kartą przetargową w negocjacjach brexitowych". - Chcielibyśmy jako osoby pracujące tutaj mieć gwarancję, że nic się nie zmieni - podkreśla Polak mieszkający w Londynie. Tymczasem Michał Dembiński, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej zauważa, że brytyjski rynek pracy ma coraz większe problemy z pracownikami

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.