Europejski Kongres Gospodarczy 2019

"Pokot" doceniony na Berlinale Odtwórz: "Pokot" doceniony na Berlinale
Źródło: TVN24 BiS

"Pokot" doceniony na Berlinale

20.02 | Ten film możemy rozpatrywać w kategoriach proekologicznego, feministycznego manifestu. Sama Agnieszka Holland próbowała się znaleźć w nowym gatunku, który możemy nazwać eko-thrillerem. Zmieszała różne style filmowe i stworzyła wybuchowy koktajl, który nie bez powodu został nagrodzony - mówiła w "Otwarciu Dnia" Patrycja Wanat z Tok FM. "Pokot" Agnieszki Holland z rolami m.in. Agnieszki Mandat, Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca i Jakuba Gierszała, został wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale Nagrodą im. Alfreda Bauera, przyznawaną filmom fabularnym wyznaczającym nowe perspektywy w sztuce filmowej.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.