Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur" Odtwórz: Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur"
Źródło: tvn24bis.pl

Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur"

Autor książki "Duchy we śnie, duchy na jawie. Papua Zachodnia" Grzegorz Kapla doskonale poznał kulturę plemienia Dani, zamieszkującego tereny Papui Nowej Gwinei. - Każdy ma swojego ducha - powiedział. - Oni są po części chrześcijanami, po części animistami. Godzą to w taki zupełnie doskonały, symbiotyczny sposób. Nie przeszkadza im wiara w Boga i wiara, że kamień, który mają bądź świńska szczęka mają magiczną moc. (..) Być może posiedli taki sekret łączenia kultur, którego my nigdy nie bylibyśmy w stanie się nauczyć - mówił.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.