Wideo dnia TVN24 BiŚ

Pogrzeb jak wesele, trumna w kształcie samolotu. Funeralne trendy na świecie Odtwórz: Pogrzeb jak wesele, trumna w kształcie samolotu. Funeralne trendy na świecie
Źródło: TVN24BiS, Reuters, AP

Pogrzeb jak wesele, trumna w kształcie samolotu. Funeralne trendy na świecie

O Dniu Zadusznym na świecie na antenie TVN24BiS opowiadali goście: podróżniczka i archeolożka Anna Jaklewicz, podróżnik Mateusz Matuszczak oraz dziennikarz Maciej Okraszewski. W Indonezji mieszka grupa etniczna Torajów, która pogrzeb organizuje nawet w kilka lat po śmierci, a potrafi być on huczniejszy niż niejedno wesele. W Ghanie nieżyjących grzebie się w kolorowych, ozdobnych trumnach, które symbolizują marzenia niezrealizowane za życia: np. trumna w kształcie samolotu symbolizuje podróże. W Ameryce Południowej świętuje się zaś te dni na wesoło - z muzyką, jedzeniem oraz najbliższymi krewnymi.

Z rynków

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.

Rodzina 500 plus

Źródło: tvn24

Borys-Szopa: wypłaty 500 plus będą w miarę możliwości jak najszybciej

1.07 | - Pieniądze od pierwszego lipca będą na koncie samorządów. Chcemy obalić mit, że chcemy dokonać wypłat w październiku. Rządowi premiera Mateusza Morawieckiego bardzo zależy na tym, by wypłaty były w miarę możliwości jak najszybciej - powiedziała na antenie TVN24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.