Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Planujesz podróże na 2019 rok? "To świetny spis adresów pod które warto pójść" Odtwórz: Planujesz podróże na 2019 rok? "To świetny spis adresów pod które warto pójść"
Źródło: TVN24 BiS

Planujesz podróże na 2019 rok? "To świetny spis adresów pod które warto pójść"

01.01 | - To będzie rok tych, którzy będą chcieli pójść swoją drogą. Nie tym utartym szlakiem, nie w tym trudzie i mozole wymyślania dokąd znowu pojedziemy i za ile, tylko po co - prognozuje Dariusz Fedor z magazynu "Kontynenty". Bartłomiej Kaftan z magazynu "Podróże" zwracał uwagę, że planując podróże na nowy rok, warto pamiętać "o liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości, na której ostatnio znalazł się pierwszy wpis z Polski". - Wpisano tam szopkarstwo krakowskie i to dla mnie jest niewyczerpana skarbnica inspiracji. To świetny spis adresów pod które warto pójść żeby spotkać ludzi, którzy pokażą nam fascynujący kawałek swojego świata i to niekoniecznie daleko - mówił gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.