Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Podniebny hotel Odtwórz: Podniebny hotel
Źródło: TVN24 BiS

Podniebny hotel

11.05 | Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Czas już więc pomyśleć, gdzie wybierzemy się na wakacje. Na razie mamy do wyboru na przykład Grecję, Hiszpanię czy Włochy. Ale już za kilka lat w ofercie pojawi się pobyt w hotelu w... gwiazdach. Obiekt budowany przez firmę Orion Span ma przyjąć pierwszych gości już w 2022 roku. Hotel ma orbitować 320 kilometrów nad Ziemią. Dla turystów dostępne będą luksusowe apartamenty, charakteryzujące się ogromnymi oknami. Bo przecież widoki to główna atrakcja wakacji w Kosmosie. Hotel ma okrążać naszą planetę w 90 minut, a turyści będą mogli podziwiać 384 wschody i zachody Słońca. Przed wycieczką trzeba będzie specjalny trening. 120dniowy pobyt w kosmicznym hotelu ma kosztować... 9,5 miliona dolarów. O szczegółach opowiadał Łukasz Kijek.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Bartłomiej Derski o doniesieniach "Dziennika Gazety Prawnej''

Ponad 16 miliardów złotych w skali roku może kosztować budżet ręczne sterowanie cenami energii elektrycznej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.