Likwidacja OFE

Piotr Szumlewicz z OPZZ w czasie protestu pod siedzibą LOT Odtwórz: Piotr Szumlewicz z OPZZ w czasie protestu pod siedzibą LOT
Źródło: tvn24bis

Piotr Szumlewicz z OPZZ w czasie protestu pod siedzibą LOT

13.06 | Według Piotra Szumlewicza z OPZZ zwolnienie szefowej związków zawodowych z pracy jest skandalem. - To sytuacja, w której wszystkie związki zawodowe powinny iść razem. Z tymi patologiami trzeba walczyć, dlatego żałuję, że nie ma z nami Piotra Dudy z Solidarności oraz posłów Prawa i Sprawiedliwości, bo to oni obiecywali likwidację umów śmieciowych i dobrą zmianę - mówił Szumlewicz i przypomniał, że PLL LOT to spółka skarbu państwa podlegająca pod premiera Mateusza Morawieckiego. - Gdzie pan jest panie premierze? Tutaj łamie się prawa pracy. Panie premierze niech pan interweniuje! - apelował Szumlewicz.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.