Likwidacja OFE

Phubbing wpływa na relacje międzyludzkie. Naukowcy ostrzegają Odtwórz: Phubbing wpływa na relacje międzyludzkie. Naukowcy ostrzegają
Źródło: TVN24 BiS

Phubbing wpływa na relacje międzyludzkie. Naukowcy ostrzegają

30.03 | "Phubbing" - to określenie pochodzące od angielskich słów "phone" (telefon) i "to snub" (lekceważyć). Naukowcy badający relacje międzyludzkie tak nazywają zachowanie, gdy podczas spotkania i rozmowy z innymi ludźmi trzymamy telefon w ręce, albo kładziemy na stole, w zasięgu wzroku. Takie zachowanie zdarza się coraz częściej i jak dowiodły badania - bardzo negatywnie wpływa na międzyludzkie relacje. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówił Marcin Masewicz

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.