Likwidacja OFE

Pakiet klimatyczny. Poza nim tylko Stany Zjednoczone i Syria Odtwórz: Pakiet klimatyczny. Poza nim tylko Stany Zjednoczone i Syria
Źródło: tvn24bis

Pakiet klimatyczny. Poza nim tylko Stany Zjednoczone i Syria

24.10 | Wiceprezydent Nikaragui ogłosiła, że jej kraj prawdopodobnie w końcu podpisze paryskie porozumienie klimatyczne. Władze tego środkowoamerykańskiego państwa były dotąd przeciw, bo uznawały, że porozumienie nie jest wystarczające do zatrzymania zmian klimatu. A Nikaragua odczuwa globalne ocieplenie bardzo silnie – choćby poprzez coraz częstsze huragany w regionie. Ostatecznie władze uznały, że układ z Paryża jest jedynym na razie dostępnym narzędziem i trzeba je stosować. Jeśli ta decyzja się potwierdzi, pozostaną już tylko dwa kraje, które porozumienia nie akceptują. Syria, bo nie było komu go podpisać na szczycie klimatycznym oraz USA, które decyzją prezydenta Trumpa wycofały się z tego układu.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.