Likwidacja OFE

Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont Odtwórz: Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont
Źródło: TV24bis

Oszuści ukradli tożsamość amerykańskiego żołnierza. Stworzyli 4 tysiące fałszywych kont

08.06 | Bryan Denny, jak miliony ludzi, ma konta na portalach społecznościowych. Pewnego razu ze zdumieniem przeczytał wysłaną mu na Facebooku informację od nieznanej kobiety, która była rozczarowana, że on mimo obietnicy wciąż się z nią nie spotkał. Brian zaczął bliżej przyglądać się sprawie i odkrył, że w sieci jest 4000 kont, których użytkownicy posługują się jego zdjęciami jako profilowymi. Część kont była na jego nazwisko, część na inne. Po analizie okazało się, że jego tożsamość próbują zawłaszczać oszuści, którzy żerują na ludzkim współczuciu. Poznanym przez Internet osobom – zwłaszcza kobietom - pisali, że są w trudnej sytuacji i prosili o wsparcie – obiecując zwrócić potem pieniądze, pożyczane na rzekome leczenie chorego syna. Ślady prowadziły głównie do naciągaczy z Afryki. Bryan Denny podzielił się swoją historią z mediami – ku przestrodze dla innych. Tę historię w programie "24 godziny" przedstawiał Michał Sznajder.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.