Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Osiem najbogatszych osób świata ma razem tyle pieniędzy co połowa ludzkości Odtwórz: Osiem najbogatszych osób świata ma razem tyle pieniędzy co połowa ludzkości
Źródło: TVN24 BiS

Osiem najbogatszych osób świata ma razem tyle pieniędzy co połowa ludzkości

16.01.2017 | Drastyczne dysproporcje w podziale światowego majątku stale rosną. Jeszcze w 2010 roku pieniądze porównywalne z kapitałem połowy wszystkich ludzi na świecie były skupione w rękach 43 najbogatszych osób, teraz - zaledwie ośmiu. Oznacza to, że światowe bogactwo rozdzielane jest na coraz mniejszą liczbę osób, a przepaść między bogatymi i biednymi się pogłębia. Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam, która sporządziła raport, bije na alarm, wskazując, że z obecnego - wypaczonego - systemu gospodarczego korzyści czerpie zaledwie 1 procent ludzkości.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.