Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Od nowego roku torebki będą kosztować 20 groszy Odtwórz: Od nowego roku torebki będą kosztować 20 groszy
Źródło: TVN24 BiS

Od nowego roku torebki będą kosztować 20 groszy

13.09 | Jednorazowe torby foliowe w sklepach od przyszłego roku nie będą już dostępne za darmo. Ich maksymalna cena może sięgnąć nawet złotówki, w jej koszt będzie wliczona tak zwana opłata recyklingowa. Opłata obejmie lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego o grubości do 50 mikrometrów - obecnie najczęściej wydawane w jednostkach handlowych przy kasie. Wprowadzenie opłat za torby ma ograniczyć ich zużycie. Kiedy na przestrzeni lat 2009 - 2010 sklepy spożywcze, żeby ograniczyć zużycie takich toreb, zdecydowały się na pobieranie opłat za każdą sztukę, ich ilość w obiegu rzeczywiście się zmniejszyła. I to aż o 37 procent. Obecnie każdy Polak zużywa od 250 do 300 foliówek rocznie. Podczas, gdy w Finlandii i Danii są to 4 torebki (!!)

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.