Europejski Kongres Gospodarczy 2019

O kulturze Masajów opowiada Magdalena Szrejder Odtwórz: O kulturze Masajów opowiada Magdalena Szrejder
Źródło: TVN24 BiS

O kulturze Masajów opowiada Magdalena Szrejder

24.12 | Magdalena Szrejder jest prezesem fundacji "Mogę się uczyć", którą założyła, żeby walczyć z problemami edukacyjnymi w Kenii. Sama jest zafascynowana kulturą żyjących tam Masajów. Jak mówiła "są oni grupą bardzo przyjazną". - To jest społeczność ścisła, która bardo dba, by relacje, tradycja była zachowana - opowiadała w rozmowie z Jakubem Poradą. Główną rolę w społeczeństwie odgrywają mężczyźni. - Mężczyźni są bardzo pewni siebie, rodziny są typowo patryiarchalne, dominacja męska występuje, choć zmienia się ze zmianą społeczności i zwiększoną świadomością kobiet - dodawała. Sama założycielka fundacji zaczęła się interesować kulturą Masajów - jak mówi - "trochę z przypadku", po przeczytaniu lektury na temat tej społeczności. Materiał programu "Pokaż nam Świat"

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.