Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Nowy trend w motoryzacji. "Polscy kierowcy patrzą na wygodę" Odtwórz: Nowy trend w motoryzacji. "Polscy kierowcy patrzą na wygodę"
Źródło: TVN Turbo

Nowy trend w motoryzacji. "Polscy kierowcy patrzą na wygodę"

24.02 | Coraz więcej Polaków wybiera opony całoroczne. Ich sprzedaż w zeszłym roku wzrosła o 30 procent. - Polscy kierowcy patrzą na wygodę stosowania takich opon, nie trzeba ich zmieniać, nie trzeba stać w kolejce, ale pamiętajmy, że to nie jest opona na każde warunki - podkreśla Piotr Sarnecki z Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.