Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Notatki Einsteina sprzedane za 1,3 mln dolarów Odtwórz: Notatki Einsteina sprzedane za 1,3 mln dolarów
Źródło: TVN24 BiS

Notatki Einsteina sprzedane za 1,3 mln dolarów

25.10 | "Spokój i skromne życie przynosi więcej szczęścia niż dążenie do sukcesu, łączące się z ciągłym niepokojem" - między innymi za te słowa anonimowy nabywca zapłacił na aukcji w Jerozolimie ponad 1,3 mln dolarów. Ich autorem jest Albert Einstein, jeden z największych uczonych w historii. Z jego notatek możemy wyczytać również, że "tam gdzie jest wola, jest też i sposób". Niemiecki fizyk napisał je w 1922 roku podczas podróży do Japonii. Wręczył kartki chłopcu hotelowego, gdy zorientował się, że nie ma przy sobie drobnych.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.