Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Niższy wiek emerytalny jesienią. "Najtrudniejszy moment jest do 2028 roku" Odtwórz: Niższy wiek emerytalny jesienią. "Najtrudniejszy moment jest do 2028 roku"
Źródło: TVN24 BiS

Niższy wiek emerytalny jesienią. "Najtrudniejszy moment jest do 2028 roku"

11.04 | - Tak jak zapowiedziała premier Beata Szydło na jesień ta ustawa zostanie przyjęta - mówi w TVN24 BiS o obniżeniu wieku emerytalnego Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Zmiany miałyby obowiązywać od 2017 roku. - ZUS nawet w swoich opiniach podawał, że na zmiany systemów informatycznych potrzebuje 9 miesięcy - tłumaczy Szwed

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.